WWW.HORIZONT-NARE.COM
© HORIZONT-NARE s.r.o., Vodní 342/5, 737 01 Český Těšín. horizont-nare@horizont-nare.com postmaster@horizont-nare.com www.horizont-nare.com
Jsme vysoce kvalifikovaní a zkušení specialisté s celorepublikovou působností na komplexní řešení problémů s Vašimi přístupy do objektů a s bariérami v objektech, a to pomocí našich špičkových produktů a služeb.

Volejte zdarma na 800 10 10 73. ID Datové schránky: txcan4b.

Hlavní odborný poradce pro volbu vhodného zařízení: +420 605 915 150

Variabilní zdvižná plošina CHAMELEON

(výroba - Česká Republika)

Zdvižná variabilní plošina CHAMELEON , české výroby, je určena pro klienty na invalidních vozících nebo pro 2 osoby stojící. CHAMELEON řeší přepravu klientů od celkové výšky bariéry 100mm do výšky 650 mm.

Popis funkce:

V běžném základním stavu vytváří schodiště a je složeno ze tří (výškově nastavitelných) schodišťových stupňů. Tím je zajištěno, že i při maximální dosažitelné výšce zdvihu bude mít schodiště standardní parametry (výška „schodu“ 165mm x šíře nášlapnice 310mm). Zvolená šíře nášlapnic zajišťuje dostatečnou celkovou šíři podesty (cca 1m) v okamžiku funkce „plošina“. Při zvolení funkce "plošina - jízda nahoru nebo dolů" dojde, podle zvoleného směru jízdy, ke sjetí schodišťových stupňů do horní nebo dolní stanice. Zde se vytvoří z jednotlivých stupňů souvislá podesta, na které překoná klient uvedenou překážku jízdou nahoru nebo dolů. Pro zajištění plynulosti jízdy a souběžnosti všech schodišťových stupňů, je chod jednotlivých zvedacích sloupů řízen řídícím obvodem, který vyhodnocuje zatížení na jednotlivé nohy a podle pulzů motorů řídí napětí pro jednotlivé zvedací sloupy. Tím je zajištěno, že i když jsou jednotlivé schody různě zatíženy, tak celková podesta se pohybuje jako jedna souvislá „deska“. Po dojetí do koncové stanice a vystoupení osob z plošiny, lze plošinu opět přetransformovat na schodiště.

Optimální použití:

OPTIMÁLNÍ UMÍSTĚNÍ: místo stávajících schodů, k rovné překážce - rampě, kde je málo prostoru pro klasickou nájezdovou rampu VÝHODY: Zajišťuje dvojí funkci - schodiště, plošina. Tichý chod díky lineárnímu pohonu schodišťových stupňů. Design a tvar madel, povrch a materiál schodu jsou přizpůsobitelné stávajícímu schodišti nebo požadavkům klienta. Jízda je možná i při výpadku 240VAC - plošina je vybavena záložním zdrojem energie.

Technické parametry:

bezpečné pracovní napětí: 24VDC kapacita akumulátoru do 15Ah/24V nabíjení řízenou nabíječkou s nabíjecím proudem 2A/24V maximální hmotnost přepravované osoby až 240 kg se současným zatížením dvou schodů maximální hmotnost přepravované osoby až 120 kg se současným zatížením jednoho schodu napájecí napětí nabíječky: 240VAC ovládání dálkové rádiové nebo tlačítkové