WWW.HORIZONT-NARE.COM
© HORIZONT-NARE s.r.o., Vodní 342/5, 737 01 Český Těšín. horizont-nare@horizont-nare.com postmaster@horizont-nare.com www.horizont-nare.com
Jsme vysoce kvalifikovaní a zkušení specialisté s celorepublikovou působností na komplexní řešení problémů s Vašimi přístupy do objektů a s bariérami v objektech, a to pomocí našich špičkových produktů a služeb.

Volejte zdarma na 800 10 10 73. ID Datové schránky: txcan4b.

Hlavní odborný poradce pro volbu vhodného zařízení: +420 605 915 150

Pásový schodišťový schodolez CLIMBER 1 (verze Mk1 a Mk3)

(výroba - Česká Republika)

Jsou určeny pro klienty (převážně na invalidních vozících) k překonání jedno i víceramenných schodišť kdekoli v objektu a jsou speciálně navrhnuty pro bezproblémový provoz i na úzkých schodištích s malou podestou a zároveň současně zajišťují vysokou stabilitu schodolezu při jízdě s klientem. Jsou nabízeny pouze nové schodolezy přímo od výrobce, které jsou zákazníkům nezávazně a bezplatně předváděny přímo na místě našimi školenými pracovníky! Vždy klientovi doporučíme nejvhodnější model schodolezu , který bude optimální pro jeho konkrétní podmínky, v případě nestandardního modelu vozíku lze upravit uchycení na "pádlo". Verze Mk1 je vybavena krytem bez zakrytí pásů a Mk3 má kryt zakrývající pásy.

Varianty:

CLIMBER 1 Mk3 STRONG - navržen pro použití se standardním mechanickým vozíkem - tento model je nejčastěji prodávaná varianta s nosností 150kg. CLIMBER 1 Mk3 FLUENT - navržen pro použití se standardním mechanickým vozíkem - tento model je taktéž s nosností 150kg. Oproti standardní verzi má však zabudován obvod plynulého rozjezdu, který je vhodnější pro klienty s citlivější páteří. CLIMBER 1 Mk3 LONG - navržen pro použití se standardním mechanickým vozíkem. Tento model má podvozek prodloužen o 10cm a je určen pro schodiště, kde by standardní verze byla málo stabilní. CLIMBER 1 Mk3 SEAT - vozík je nahrazen připevněnou sedačkou, tato varianta může zastoupit běžnou schodišťovou sedačku (sedačku lze později dokoupit ke standardní verzi). CLIMBER 1 Mk3 BUGGY - je navržen pro použití s kočárkem pro handicapované (speciální úchyt pro kočárky lze později dokoupit ke standardní verzi).

Optimální použití:

Díky tvaru pásů a velikosti zubů, je schodolez velmi stabilní a použitelný na horších schodištích - nutno odzkoušet technikem na místě. OPTIMÁLNÍ UMÍSTĚNÍ: Kde je požadováno ekonomicky výhodné, ale zároveň výkonné zařízení pro překonání schodišťové bariéry. Kde je málo prostoru pro klasickou schodišťovou plošinu. Kde je málo prostoru pro klasickou nájezdovou rampu. VÝHODY: Bezporuchovost, skladnost, lehké uvedení do provozu a nenáročnost. Možnost (po rozložení) přepravy automobilem a použití i na dalších místech. Schodolez je vyroben ze součástek českých a evropských renomovaných výrobců, kteří jsou synonymem kvality. Robustní a spolehlivá konstrukce pracuje s bezpečným napětím 12V POPIS FUNKCE: Na odblokované a uvolněné "pádlo" se pomocí úchytek připevní mechanický vozík s klientem. Po uchycení vozíku na pádlo, je tento doprovodnou osobou naklopen zpět tak, až je pádlo zachyceno v zachycovacím zámku pádla. Poté je nutno pádlo zajistit bezpečnostní západkou, která zabrání nechtěnému uvolnění zachycovacího zámku pádla po rovné ploše je možno schodolezem pohybovat, po jeho mírném naklonění, pomocí pojezdových koleček. Po přisunutí schodolezu ke schodišti je možno, volbou jízdy pomocí pásů, vyjet s klientem na horní podestu a následně ho uvolnit opačným postupem.

Technické parametry:

bezpečné pracovní napětí 12V kapacita akumulátoru od 26 do 30Ah nabíjení řízenou nabíječkou s nabíjecím proudem 2 - 4A/12V indikace stavu baterie LED diodami maximální povolená stoupavost 70% minimální souvislá provozní doba na jedno nabití 30 minut při zatížení 85 kg díky řešení podvozku je potřebný manipulační prostor nejmenší v porovnání s konkurencí maximální hmotnost přepravované osoby 150 kg možnost blokace chodu tlačítkem STOP v případě nebezpečí jištění elektrických obvodů schodolezu při současném stisku obou tlačítek chodu možnost bezpásového pohybu na rovných úsecích vnější rozměry 960 x 310 x 175 mm